Co to są opcje binarne?

Co to są opcje binarne

Opcje binarne (lub zwane inaczej zero-jedynkowymi, digital options bądź wszystko albo nic) to rodzaj inwestycji, w której kupujący daną opcję inwestuje konkretne środki i spekuluje na temat kierunku zmiany (UP lub DOWN) instrumentu bazowego, którym może by ć kurs waluty, akcji, czy towaru w określonym przedziale czasowym.

Platforma do opcji binarnych

opcje binarne platforma

Profesjonalna platforma do handlu opcjami binarnymi dostępna jest zarówno w wersji webowej, jak i mobilnej. Platforma ta pozwala inwestorom handlować opcjami binarnymi, które oparte są na najpopularniejszych rynkach: Indeksy Giełdowe i Akcje, Forex, Towary.

 

Rodzaje opcji binarnych

opcje binarne rodzaje

Opcje binarne najczęściej funkcjonują w 4 odmianach. Cechą wspólną każdej z form opcji binarnych jest charakter ich rozliczania. W momencie trafnej transakcji otrzymuje się określony wcześniej zysk, a w przypadku nieudanej transakcji traci się zainwestowaną wcześniej kwotę.

 

Jak inwestować w opcje binarne?

opcje binarne inwestycje

Inwestycje w opcje binarne są dziś coraz bardziej popularne w świecie, również w Polsce. Proste zasady działania, jak również szeroka dostępność platformy do handlu opcjami binarnymi to atuty, które dziś stanowią o zainteresowaniu tą metodą inwestowania zarówno wśród początkujących, jak i profesjonalnych inwestorów.